Історія створення Центру

Як все починалось?

Напевно, ми не відкриємо істини, якщо скажемо, що все починалося з мрії, яка вже жила в душі і думках. Але однієї мрії замало, потрібно було діяти.
І був зроблений перший крок — ми написали листа голові Деснянської районної державної адміністрації — Лазі Віктору Андрійовичу.
У той час, коли установи тільки закривалися, як правило через відсутність фінансування, Віктор Андрійович цілком підтримав ідею створення в Деснянському районі міста Києва нового Центру для дітей, юнацтва, батьків, де кожен знайде собі справу до душі, реалізує свій творчий потенціал. Віктор Андрійович нам повірив. Так, так, ПОВІРИВ! І підтримав! Але було висунуто одну умову, що ми самі знайдемо приміщення, в якому буде жити наша мрія. Які наївні, ми й не уявляли, що це буде ТАК важко.

Нам не «світили» чисті, доглянуті, теплі приміщення. Ми зрозуміли, що претендувати можемо тільки на гірше з гіршого. І ось. Дах, що протікає 12 років, відсутність електрики, «грибок», прогнилі стіни і труби, непрацююча сантехніка і т.п. Але відступати було нікуди. Очі боялися, а руки робили.

І ми почали будувати наш будинок — самі фарбували, підбирали шпалери, дверні полотна, самі придумували інтер’єр майбутнього Центру. Вивчили багато нового в будівельній справі. Найважче було вивести «грибок», який роками в’їдався в стіни.

Допомогли депутати райради ІV скликання, точніше 18 з 50. Після емоційних і довгих пояснень та прохань з нашого боку, вони надали нам фінансову підтримку. 500, 1 000 або 5 000 гривень — ми були раді будь-якій сумі. З лютого до вересня йшли будівельні роботи. І це незважаючи на те, що в ці розбиті приміщення ми забрали із собою 76 дітей театру «Гармонія». Заняття проходили на маленькому, відремонтованому клаптику площі. Але нас це не бентежило — ми жили своєю мрією і поступово її втілювали в життя.

Ще хочемо сказати окремі слова подяки на адресу начальника управління культури і туризму Деснянського району — Бєлікової Ольги Михайлівни. Анітрохи не перебільшимо, якщо скажемо однією фразою, вона — «хрещена мама» нашого Центру. З перших днів існування установи Ольга Михайлівна з нами — допомагає, вирішує, підказує і направляє, критикує і хвалить, вчить. А ми, в свою чергу, намагаємося не розчарувати свого наставника.

19 січня 2004 року було офіційно відкрито Центр естетичного виховання «Гармонія». За щасливим збігом День народження Центру співпав з великим християнським святом — святом Водохреща. Ми бачимо в цьому добрий знак, немовби, Небо благословило наш заклад на благополуччя, успіх та процвітання.

Так чим же займається наш Центр?

Майстерня «Крок до школи»

Сюди приходять робити свої перші кроки наймолодші вихованці нашого Центру. Діти з 4-х років навчаються ВЧИТИСЯ: бути в колективі, ставити свої перші цілі та досягати їх, отримують перші навички в пізнанні самого себе. Працює майстерня з вересня 2004 року. Конкурс — 3 людини на місце. З дітьми працюють активні педагоги, що «горять» своєю роботою і обожнюють дітей.

Майстерня «Англійська мова»

Судячи зі стрімкого зростання учнів — дуже популярна. У вересні 2008 року конкурс склав — 2 особи на місце.
145 дошкільнят і школярів вивчають мову міжнародного спілкування. Приємно, що наші вихованці будуть цивілізованими європейцями.

Зразкова майстерня «Живопис.Малюнок.Скульптура»

Навчання проводиться за програмою, складеною на основі академічної художньої школи та складається з декількох етапів. Кожен етап — це освітній курс, що підвищує рівень майстерності. В нашій майстерні курс навчання не обмежується жорсткими часовими рамками, так як програма реалізується в індивідуальному порядку для кожного вихованця і залежить від кількості відвідувань, індивідуальних можливостей учня. Ми вітаємо і розвиваємо індивідуальні здібності і творчі ідеї наших вихованців. Наші випускники є студентами творчих ВУЗів не тільки України, а й зарубіжних (Польща).

Зразкова Майстерня «Креативне рукоділля» 

Ця майстерня відкрилась у вересні 2008 року та вже отримала звання «Зразкова». Вихованці майстерні є неодноразовими переможцями Міжнародних фестивалів-конкурсів. Тут все створюється власними руками, переважно з натуральних матеріалів. Переступивши поріг цієї майстерні — ви потрапляєте в казковий світ фантазії і безмежної творчості. В майстерні також проходять окремі заняття з «Ліплення з солоного тіста» та «Розпису по склу».

Театральна майстерня «Вишневий сад»

Майстерня «Спортивна акробатика»

Театр Української народної пісні

19 січня 2014 року ЦЕНТР відсвяткував своє 10-РІЧЧЯ, ми підвели перші підсумки. У Центрі займається близько 450 вихованців в 7- ми майстернях. Колектив Центру — невеликий, всього лише 20 осіб. Але кожен займається тим, що у нього краще виходить і цим приносить користь спільній справі. Ми — щасливі люди, бо йдемо на роботу із задоволенням. Із задоволенням повертаємося додому, де на нас чекають. Нам подобається те, що ми створюємо в нашому Центрі. І якщо це створюється з душею, то до цього неможливо ставитися байдуже.